БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ – ОЗНАКА ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

Правовий порядок у державі є фундаментальною основою високого рівня освіченості та добробуту громадян. Боротьба з корупцією – беззаперечне завдання кожної розвиненої країни світу, адже корупція руйнує державу з середини. Саме корупція блокує розвиток інвестиційного та наукового потенціалу країни, малого та середнього бізнесу, послаблює економіку, негативно впливає на функціонування усіх соціальних сфер життя громадян. Успіхи України в Індексі сприйняття корупції за останні 10 років показали, що позитивні зміни можливі. За цей час Україна відзначилася справді помітним приростом в СРІ (Corruption Perceptions Index), адже показники зросли з 25 балів за 2013 р. до 33 балів за 2022 р. Вітчизняна антикорупційна система показала свою спроможність, і ці успіхи відзначає світова спільнота. Але на тлі загального рейтингу наші результати все одно демонструють, що необхідно докладати більше зусиль аби подолати корупцію.

29 Вересня на базі Сумського НАУ завершився семінар за загальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Запобігання і протидія проявам корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування». Спікером семінару виступила Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області, доцент кафедри правосуддя Сумського НАУ, Заслужений працівник Прокуратури України, адвокат – Тетяна МИРОНЕНКО. Семінар об’єднав 35 колег з різних державних установ Сумської та Одеської областей. Протягом чотирьох днів публічні службовці оновлювали власну систему знань з питань антикорупційного законодавства, розглядати практичні приклади корупційних злочинів, а також ґрунтовно ознайомилися з дієвим інструментом запобігання та протидії корупції – Інститутом викривачів.

Навчання відбувалося за допомогою застосунку Zoom. Ефективна комунікація була організована за допомогою чату в месенджері, а також – електронного листування. По завершенню навчання слухачам, які успішно склали підсумковий контроль видано іменні сертифікати про підвищення кваліфікації.
Щиро переконані, що оновлені знання наших слухачів сприятимуть якісному запобіганню корупційних злочинів та зростання добробуту країни в цілому. Бажаємо нашим дорогим слухачам Перемоги, мирного неба, міцного здоров’я та успіхів у їх професійній діяльності!