ОСВІТА ТА БІЗНЕС: ПІДГОТОВКА ВИСОКВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ ЗА ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ

У межах розвитку співпраці Сумського НАУ та ПрАТ «МХП» відбулася серія робочих зустрічей спрямованих на популяризацію дуальної форми здобуття освіти. Дуальна форма здобуття освіти (ДФЗО) – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях. Обставини спричинені дією воєнного стану беззаперечно вплинули на розвиток ДФЗО в Україні. Проте, саме сьогодні наша держава, як ніколи потребує високоефективних фахівців, які власною щоденною працею розвиватимуть українську економіку.
Підтримка постійної комунікації у процесі реалізації проєкту з ДФЗО забезпечує безперервну залученість роботодавця до формування кадрового потенціалу країни. Бізнес найпершим зіштовхується з новими викликами ринкової економіки, потребами удосконалення процесів виробництва і відразу ретранслює ці оновлені запити закладу вищої освіти в контексті компетенцій затребуваного фахівця.

Представники агроіндустріального холдингу «МХП» обговорили шляхи посилення співпраці у сфері ДФЗО з деканами факультетів та директорами коледжів Сумського НАУ. Окрім робочих зустрічей також, були організовані онлайн-зібрання зі студентами, де представники роботодавця-партнера проєкту з ДФЗО розповіли про умови, можливості та перспективи, що відкриває дуальне навчання. Під час онлайн-спілкування здобувачі освіти поділилися власними очікуваннями щодо кар’єрних перспектив, отримали вичерпні відповіді на запитання. Важливо, що студенти дізналися більше про гарантії компанії, серед яких: офіційне працевлаштування; супровід ментора-наставника; безкоштовне: корпоративне житло, трансфер з роботи і на роботу та комплексні обіди кожного робочого дня.

У зустрічах приймали участь представники: біолого-технологічного факультету Сумського НАУ, ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж», ВСП «Охтирський фаховий коледж», ВСП «Роменський фаховий коледж».