ДФЗО – ФОРМА ОСВІТИ МАЙБУТНЬОГО: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

У межах реалізації проєкту із запровадження дуальної форми освіти в Україні, відбулося засідання тематичного студентського клубу: «Дуальна форма здобуття освіти – форма освіти майбутнього. Міф чи реальність? Переваги та обмеження дуалки». Модераторами заходу виступили: проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського НАУ – Юрій Данько та доцент кафедри маркетингу ім. А.Ф. Павленка (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана) – Олена Бучинська.

Під час зустрічі студенти дізналися багато корисної інформації щодо переваг і обмежень навчання за ДФЗО. Протягом всього заходу студенти Сумського НАУ приймали активну участь у обговоренні. Зокрема студентки факультету ветеринарної медицини Тетяна Кравченко та Ангеліна Щука, спираючись на власний досвід, змістовно висловили міркування щодо особливостей навчання за дуальною формою здобуття освіти. Серед ключових переваг студентки виокремили: можливості набуття професійного досвіду на різних позиціях у компанії (розширення діапазону hard skills), підтримку університету в питаннях забезпечення реалізації попередніх домовленостей щодо умов навчання за ДФЗО, а також можливості розвитку soft skills (робота в команді).

Також, до засідання студентського клубу долучилися представники Глухівського агротехнічного фахового коледжу. Заступник директора ВСП «ГАФК» СНАУ з навчально-виробничої роботи Олександр Дещенко розповів про студентський клуб ДФЗО коледжу. Власними здобутками від навчання за ДФЗО поділився з учасниками заходу – студент коледжу Туман Кирило, який наголосив, що навчання за ДФЗО сприяє не тільки професійному розвитку та фінансовому росту, але й відмінно тренує навички тайм-менеджменту.

Виступи експертів, обмін думками, запитання та відповіді студентів, змістовні коментарі, уточнення і жвава дискусія – саме такими словами можна описати загальні враження від засідання тематичного студентського клубу. Щиро переконані, що заходи даного формату істотно сприяють популяризації дуальної освіти серед студентства.