ТВАРИНИ НАМ ДОПОМАГАЮТЬ: КАНІСТЕРАПІЯ

На базі Сумського національного аграрного університету відбувся вебінар «Основні постулати каністерапії» за участі досвідченого каністерапевта Олександри БЕРЕГОВЕНКО.

Війна, яка продовжується на території нашої країни, ставить виклики перед освітянами стосовно розробки нових актуальних навчальних програм та курсів, спрямованих на подолання згубних наслідків військових дій для економіки країни, довкілля та здоров’я населення.

Питанню пошуку нових ефективних шляхів відновлення психічного та психологічного здоров’я жителів України був присвячений вебінар «Основні постулати каністерапії», що відбувся на базі Сумського НАУ. Захід був організований спільними зусиллями науковців біолого-технологічного факультету і Центру підвищення кваліфікації та перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів.

Спікером даного вебінару була досвідчений каністерапевт, керівник Центру соціальної кінології «Harmonic Dog» та Школи абілітації, реабілітації та каністерапії у Львові «Дитина та Собака», розробник кінологічних методик, реабілітаційних та навчальних програм різних напрямків; ведуча навчальних програм з каністерапії, семінарів лекцій з психофізіології та формування поведінки собак; експерт FCI Олександра БЕРЕГОВЕНКО.

Семінар об’єднав учасників з різних областей України та країн ЄС. Понад 100 слухачів (військових, науковців, психологів, політиків, практиків-кінологів, реабілітологів) протягом двох лекційних днів 23 і 24 листопада мали змогу ознайомитися з каністерапією як методом реабілітаційного впливу, видами собак-терапевтів та їхніми задачами в роботі з пацієнтами. Учасники здобули нові знання щодо біологічних особливостей собаки і людини, сформованих у результаті еволюції, та процесу їхньої взаємодії, яка при правильному застосуванні є ефективною площиною для зняття емоційних блоків, отриманих у результаті психічних травм. Також дуже доступно і цікаво висвітлювались питання відбору тварин і принципів виховання собак для каністерапії.

Особисте враження стосовно необхідності та доцільності проведення таких вебінарів, розробки навчальних курсів та програм, виразила практичний військовий психолог Олена СЕК, яка у своєму виступі ще раз підкреслила надзвичайну ефективність каністерапії під час роботи з дітьми та дорослими, постраждалими внаслідок військових дій.

Проведення вебінару дало змогу слухачам отримати методологічні засади організації роботи у даному напрямку та ефективно організовувати і впроваджувати їх у свою подальшу професійну діяльність. Сподіваємось, що цей захід сприятиме правильній організації процесу каністерапії, згуртованості спеціалістів, пов’язаних з відновленням здоров’я вразливих верств населення, та розробці нових освітніх програм.