ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – ЗАПОРУКА РОЗБУДОВИ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВИ

Запобігання корупції одне із ключових завдань кожного демократичного суспільства. Прояви корупції є причиною регресу системи державного управління та економічного занепаду країни в цілому. Усвідомлюючи вагомість питань профілактики вчинення корупційних дій, державні службовці щорічно здійснюють підвищення кваліфікації з метою удосконалення компетентностей спрямованих на запобігання корупції.

Працівники чотирьох установ, зокрема: Зарічного районного суду м. Суми, Сумського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, Північного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні здійснили навчання на базі Сумського НАУ за загальною короткостроковою програмою «Запобігання і протидія проявам корупції в органах державної влади», у якому взяли участь близько 60 державних службовців різних категорій.

Лектори програми Гаврилюк Максим Петрович – заступник начальника Міжрегіонального управління НАДС у Харківській та Сумській областях та Мироненко Тетяна Євгенівна – адвокат, к.ю.н., доцент кафедри правосуддя, підібрали найактуальнішу інформацію за для посилення ґрунтовних знань слухачів із заданої тематики. Під час навчання обговорювали особливості Законів України, практичні приклади корупційних правопорушень, ситуативні завдання, а також – компоненти державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки.

Навчання відбувалося в режимі онлайн за допомогою застосунку Zoom. Ефективна комунікація була організована за допомогою чату у месенджері, а також – електронного листування. По завершенню навчання всі слухачі пройшли обов’язковий підсумковий контроль – комп’ютерне тестування.  За результатами навчання, всім слухачам, які успішно склали тестування видано іменні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Переконані, що оновлені знання слугуватимуть запорукою свідомої протидії проявам корупції та позитивно вплинуть на ефективність роботи кожного слухача.